Home Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Jak wybrać motyw przewodni wesela?

Charakterystyczne hobby, przynależność do subkultury, specyficzny tryb życia, szczególne zamiłowanie do jednego gatunku muzyki czy literatury… te okoliczności bardzo ułatwiają wybór motywu przewodniego ślubu i wesela. Jednak prawda jest taka, że nie każdy z nas ma jedną, ukochaną dziedzinę, a jeśli tak jest – niekoniecznie nasza druga połówka musi podzielać ją na tyle, aby zgodzić się na przemycenie jej jako motywu przewodniego dla dnia ślubu. Jak zatem podjąć tę ważną decyzję, gdzie szukać, gdy brak pomysłów i jak znaleźć, aby obie strony były usatysfakcjonowanie? Mamy kilka cennych wskazówek!

Ulubiony kolor

W celu ocenienia sytuacji warto zajrzeć do szafy lub… własnego mieszkania. Czasami pomysł leży w zasięgu Waszej ręki – jeśli kolekcjonujecie błękitne sukienki i koszule, to z pewnością jest to dobry trop. Wytypujcie kolor i poszukajcie w internecie ślubów z tym motywem przewodnim – z pewnością podpowie Wam ciekawe rozwiązania na jego zastosowanie w dekoracjach i Waszych strojach.

Ulubiona muzyka

Co tydzień chodzicie do klubu posłuchać jazzu? Cudownie, zatem niech to będzie złoty środek Waszego wesela! Zorganizujcie pokaz tańca, muzykę na żywo, a zamiast numeracji stołów użycie tytułów ulubionych piosenek. Wasz pierwszy taniec także będzie niezwykły, zwłaszcza jeśli nieco się przebierzecie, zakładając tematyczne dodatki i odpowiednie buty.

Wywiad środowiskowy

Czasami zazdrościmy innym pięknych pasji ale nie dostrzegamy, że na co dzień sami tworzymy coś, co wzbudza zachwyt innych i nieodłącznie im się z nami kojarzy. Czasami wystarczy zapytać by odkryć, że te siedem podróży w różne zakątki świata w ciągu ostatnich dwóch lat to wystarczający powód, aby nazwać Was obieżyświatami i na zaproszeniach umieścić motyw globusa.

Dwa w jednym

Połączenie pasji motocyklowej i hobbistycznego wyplatania łapaczy snów wydaje się być zadaniem karkołomnym… ale niekoniecznie takie musi być! Kompromis i kreatywność – oto słowa klucze. Jeśli pomysłów na przemycenie Waszych upodobań w wersji weselnej jest aż nadto, spiszcie je wszystkie. Następnie zróbcie burzę mózgów – uważajcie, aby nie przesadzić i nie stworzyć mieszanki wybuchowej! Z pewnością uda się wypracować fajną, spójną wersję – łapacze snów „z pazurem” i kurtka motocyklowa w ulubionym kolorze panny młodej? Czemu nie!

Pinterest

Zgodnie z memem, który podbijał internet – panna młoda jeden ślub przeżywa na Pintereście, drugi w rzeczywistości. To miejsce, w którym łatwo przepaść, ale równie łatwo jest gromadzić tam inspiracje. Szukać, przebierać, przepinać… Selekcjonować, odrzucać, kontemplować. Ta kopalnia ślubnych inspiracji nigdy nie zawodzi!

Pamiętajcie – do tego tanga potrzeba dwojga. Mówiąc wprost: wybierzcie motyw, który oboje lubicie i w którym będziecie dobrze się czuć (zwłaszcza, jeśli wybór padł na konkretny kolor). Warto pójść na kompromisy, ale i brać pod uwagę samopoczucie partnera. Wspólnie wypracowane decyzje to gwarancja udanego wesela! 🙂